If you buy something from a Verge link, Vox Media may earn a commission. See our ethics statement.
N
This is the whey.
A two-pound jug of my favorite protein powder (shoutouts to Casey) is $28.99, down from a typical $37 to $45. I have consumed probably 80 pounds of this stuff in the past six years. This is a good price for Amazon, but it might be cheaper locally.
Read More From:
Share: